China Gold Supplier for melamine cutting board for Mombasa Importers
China Gold Supplier for melamine cutting board for Mombasa Importers Detail:
| Specification | |
| Item Name | 9.25inch Melamine Cutting Board |
| Item No. | PT133 |
| Shape | Rectangle |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,48pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 23.3 cm |
| Width | 14.3 cm |
| Height | 0.3 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 7.2 |
| Shipping Weight (kg) | 8.5 |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
Affordable Types of Dinnerware Sets
Top Ten Power Toothbrushes
We stick with the theory of "quality first, company first, steady improvement and innovation to satisfy the customers" for the management and "zero defect, zero complaints" as the quality objective. To perfect our provider, we deliver the items together with the fantastic good quality at the reasonable value for China Gold Supplier for melamine cutting board for Mombasa Importers, The product will supply to all over the world, such as: Benin , United Kingdom , Georgia , Immediate and specialist after-sale service supplied by our consultant group has happy our buyers. Detailed Info and parameters from the merchandise will probably be sent to you for any thorough acknowledge. Free samples may be delivered and company check out to our corporation. n Morocco for negotiation is constantly welcome. Hope to get inquiries type you and construct a long-term co-operation partnership.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
CALL 24X7 CASTUMER CARE 0808130-8899 089235-42268 093199-33241 9456624895 Low Price Machinery For Sale Thermocol Dona-Plate Machine, Disposable Glass Machines, Paper Dona-Plate Machines, Paper Cup Machines, Food Processing Machines, Plastic Product Making Machine, Textile Machineries, Different Pouch Packaging Machines, Mineral Water, Note Book Making Machine, Melamine Crockery Machine, Interlocking Machine, Candle Machine, Bakery Machines 2000 Machines Etc.…@34,999/Onwards
0% Finance
Free Training/Marketing Agreements & up to 25% off
Apna Full Name-Address, Email.id Sms Kre. NAVED AHMED (MANAGING DIRECTOR)
S. K. ENGINEERS
102 GARDEN CITY NEAR AKASH TOVER
OPP HDFC BANK PAWAN VIHAR COLONY GATE ,BISALPUR CHAURAHA,
UNIVERCITY ROAD
BAREILLY (U.P) WEBSIDE LOGIN KAREY www.skengineers.info , www.smallscaleindustries.in email karey skengineersbly@gmail.com CALL NAVED AHMED 08755011715 AYAZ 07037593408 SUMIT 07037593408 MUMTAZ 07037593218 CALL TIME 10 AM TO 6 PM NOTE WE HAVE NOT ANY BRANCH PAPER PLASTIC THERMOFARMING GLASS CUP /FOODS & 2000 MACHINERY ETC COUNTECT NAVED AHMED S K ENGINEERS BAREILLY U.P HOTEL YA TAXE AUTORIKSHA KE ENQUIRE KE LIA HAME BAREILLY ROADWAYS YA RAILWAY STATION SE HAME CALL / SMS / WHATSAPP KAREY MOBILE NO 09412292815 08755011715
Now chatting: http://www.leawaysschool.com/solution.html
Contact Us: http://www.leawaysschool.com
Amazon Best Sellers: Best Soup Bowls – Amazon.com Find the top 100 most popular items in Amazon Kitchen & Dining Best Sellers. Porcelain Ceramic Onion Soup Crock Bowl, Small 10 Ounce, Set of 4, Brown. Porcelain Harry Potter Black Cauldron Ceramic Soup Mug with Spoon Certified International Tequila Sunrise Soup/Pasta Bowl, 9.25-Inch, Assorted Designs,. Amazon.com: Soup Bowls: Home & Kitchen: Soup Plates & Rimmed Results 1 – 24 of 9531 Best sellers. See all best sellers in Soup Bowls . Porcelain Ceramic Onion Soup Crock Bowl, Small 10 Ounce, Set of 4, Brown and Beige Harry Potter Black Cauldron Ceramic Soup Mug with Spoon Certified International Tequila Sunrise Soup/Pasta Bowl, 9.25-Inch, Assorted Designs, Set of 4. Amazon.com: Ceramic – Soup Bowls / Bowls: Home & Kitchen Results 1 – 24 of 3137 Porcelain Ceramic Onion Soup Crock Bowl, Small 10 Ounce, Set of 4, Harry Potter Black Cauldron Ceramic Soup Mug with Spoon Sunrise Soup/Pasta Bowl, 9.25-Inch, Assorted Designs, Set of 4 .. Back to top Amazon.com: Porcelain – Soup Bowls / Bowls: Home & Kitchen Results 1 – 24 of 1255 Porcelain Ceramic Onion Soup Crock Bowl, Small 10 Ounce, Set of 4, Lifver 7-inch/17oz Porcelain Soup Bowl/Salad Bowl Set, Natural White SunArt Black Cat Japanese Bowl and Soup Bowl set Import from Now Designs Waves/Aqua Stamped Bowls (Set of 6), 22 oz, Blue/White . Back to top Soup Bowls
eBay Shop from the world's largest selection and best deals for Soup Bowls. Dowan 20.3oz Cereal Bowls/Soup Bowl Set, Porcelain Snack/Dessert Bowl, White, Se Large White Ceramic Soup Bowls The Perfect Asian Soup Bowl Set for Pho, Udon, Asian Soup Bowls Red Black Lid Set of 2 Melamine Japanese Ramen Pho 1000+ images about Ceramic bowls on Pinterest
Stoneware, Tea Explore sjane steward's board "Ceramic bowls" on Pinterest, the world's catalog Akahada ware tea bowl with design of standing cranes 1800-1850 Edo with white and black slips under clear glaze H: 8.7 W: 12.1 D: 12.1 cm Japan Hand Made Soup and Cereal Bowls by Mangum Pottery in Weaverville, North Carolina. Boutique
The French Kitchen Cooking Classes soup-bowl-black . This is the best almond flour you can find on the market. . Vitrified ceramic. Unique bristle design carries and spreads liquid better than ordinary silicone basting 8.7鈥?(22 cm). Large variety with amazing tiny details. Porcelain. From France. Trinkets may vary. . 40 x 11 x 10,5 cm / per unit.
Products and services are very good, our leader is very satisfied with this procurement, it is better than we expected,










