China Factory for melamine waste bin Wholesale to New Zealand
China Factory for melamine waste bin Wholesale to New Zealand Detail:
| Specification | |
| Item Name | Fashion Melamine Waste Bin |
| Item No. | CP104 |
| Shape | Triangle |
| Body Color | Black |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 3pcs/box,12pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 20 cm |
| Width | 20 cm |
| Height | 27 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8.1 |
| Shipping Weight (kg) | 9.6 |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
Affordable Types of Dinnerware Sets
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
Our enterprise since its inception, constantly regards product good quality as organization life, constantly improve production technology, strengthen merchandise high quality and continuously strengthen enterprise total good quality administration, in strict accordance with all the national standard ISO 9001:2000 for China Factory for melamine waste bin Wholesale to New Zealand, The product will supply to all over the world, such as: Kenya , Greece , Pakistan , Profession, Devoting are always fundamental to our mission. We've got always been in line with serving customers, creating value management objectives and adhering to the sincerity, dedication, persistent management idea.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Website login karey :www. skengineers.info www.skindustries.info
CUSTOMER CARE 08081308899,09319414137, 09058844721 09319933241, 09456624895
Low Price Machinery For Sale Thermocol Dona-Plate Machine, Disposable Glass Machines, Paper Dona-Plate Machines, Paper Cup Machines, Food Processing Machines, Plastic Product Making Machine, Textile Machineries, Different Pouch Packaging Machines, Mineral Water, Note Book Making Machine, Melamine Crockery Machine, Interlocking Machine, Candle Machine, Bakery Machines 2000 Machines Etc.…@34,999/Onwards
0% Finance
Free Training/Marketing Agreements & up to 25% off
Apna Full Name-Address, Email.id Sms Kre.
S K ENGINEERS
102 GARDEN CITY
OPP PAWAN VIHAR,
UNIVERCITY ROAD
BAREILLY UP
http://www.smallscaleindustries.in
https://www.youtube.com/user/skengineersbly
http://skengineersmachine.tradeindia.com
https://www.facebook.com/skengineersbly
♫ Download Link ♫
➥http://click.dj/wearesolstis/soap
Add our Snapchat: trapnation
♫ Buy The Original ♫
➥iTunes: http://smarturl.it/MelanieCryBaby
➥Spotify: http://smarturl.it/S_MelanieCryBaby
➥Google Play: http://smarturl.it/GP_MelanieCryBaby
➥Amazon: http://smarturl.it/A_MelanieCryBaby
♫ Support Trap Nation ♫
♦https://nations.io
♦http://twitter.com/alltrapnation
♦http://facebook.com/alltrapnation
♦http://soundcloud.com/alltrapnation
♦http://instagram.com/trapnation
♦https://vine.co/u/934469325727879168
♦http://trapnation.spreadshirt.com
♦snapchat: trapnation
♫ Support The Producer ♫
●https://soundcloud.com/wearesolstis
●https://instagram.com/wearesolstis
●https://www.facebook.com/solstis.music
●https://twitter.com/wearesolstis
♫ Support Melanie Martinez ♫
●https://soundcloud.com/melaniemartinezmusic
●https://www.facebook.com/melaniemartinezmusic
●http://twitter.com/melanielbbh
●https://www.youtube.com/channel/UC2YnEq5Fc5_zEO6bo0oNzCQ
♫ Background Link ♫
➥http://alpha.wallhaven.cc/wallpaper/248021
If you need a song removed on my channel, please e-mail me.
WARNING: These videos may cause people with photosensitive epilepsy to convulse in seizures. Viewer discretion is advised.
This company has the idea of "better quality, lower processing costs, prices are more reasonable", so they have competitive product quality and price, that's the main reason we chose to cooperate.











