China Factory for melamine square ashtray Export to Poland
China Factory for melamine square ashtray Export to Poland Detail:
| Specification | |
| Item Name | 5inch Round Melamine Two Tone Ashtray |
| Item No. | AT071 |
| Shape | Round |
| Body Color | Blue |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 4pcs/box,24pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 18 cm |
| Width | 15.2 cm |
| Height | 3.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8.2 |
| Shipping Weight (kg) | 9.5 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Top Ten Power Toothbrushes
Affordable Types of Dinnerware Sets
We emphasize enhancement and introduce new solutions into the market just about every year for China Factory for melamine square ashtray Export to Poland, The product will supply to all over the world, such as: Malta , Tunisia , Slovakia , we are fully determined to control the whole supply chain so as to provide quality products at competitive price in a timely manner. We are keeping up with the advanced techniques, growing through creating more values for our clients and society.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Super fun recipe to make for your kids or serve as a party snack. It’s vegan, gluten and dairy free and it’s so luxurious that you won’t believe it’s cauliflour.
my website: www.eatforhappiness.com
https://www.instagram.com/eatforhappinessliza/
music by: Ketsa
The sales manager has a good English level and skilled professional knowledge, we have a good communication. He is a warm and cheerful man, we have a pleasant cooperation and we became very good friends in private.











