China Factory for melamine serving bowl for Lebanon Manufacturers
China Factory for melamine serving bowl for Lebanon Manufacturers Detail:
| Specification | |
| Item Name | 10inch Round Melamine Serving Bowl |
| Item No. | BW283 |
| Shape | Round |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 3pcs/box,24set/carton |
| Dimensions | |
| Length | 25.3 cm |
| Width | 25.3 cm |
| Height | 11 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8.2 |
| Shipping Weight (kg) | 9.5 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Affordable Types of Dinnerware Sets
Benefits of Melamine Dinnerware
We not only will try our greatest to offer you excellent services to just about every client, but also are ready to receive any suggestion offered by our buyers for China Factory for melamine serving bowl for Lebanon Manufacturers, The product will supply to all over the world, such as: Azerbaijan , Provence , kazakhstan , We have been sincerely looking forward to cooperate with customers all over the world. We believe we can satisfy you with our high-quality products and solutions and perfect service . We also warmly welcome customers to visit our company and purchase our products.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
JAIPUR INDIA.
Where to find 2cWkvMG I will be buying this Bach 3423CW Silver Plated 3CW Cup Flugelhorn Mouthpiece, Medium for all my friends and family. It’s worth it for the price, though, which is why I give it an “it’s okay” rating. We now have taken the best as well as connected goods coming from around that you should see as well as purchase Bach 3423CW Silver Plated 3CW Cup Flugelhorn Mouthpiece, Medium online. We offer people the best items from minimal prices on-line Take a look at Bach 3423CW Silver Plated 3CW Cup Flugelhorn Mouthpiece, Medium as well as your types on the web page to the finest selection accessible, as well as a shop connected risk-free inside knowing that just about all buying usually are safe – Bach 3423CW Silver Plated 3CW Cup Flugelhorn Mouthpiece, Medium certain!
The customer service staff's answer is very meticulous, the most important is that the product quality is very good, and packaged carefully, shipped quickly!










