China Factory for melamine promotional gift to Bahrain Importers
China Factory for melamine promotional gift to Bahrain Importers Detail:
| Specification | |
| Item Name | Melamine Promotinal Gift |
| Item No. | BW250 |
| Shape | Square |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 48sets/carton |
| Dimensions | |
| Length | 14 cm |
| Width | 14 cm |
| Height | 4 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 6.3 |
| Shipping Weight (kg) | 7.5 |
Product detail pictures:




Related Product Guide:
Top Ten Power Toothbrushes
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
As a result of ours specialty and service consciousness, our company has won a good reputation among customers all over the world for China Factory for melamine promotional gift to Bahrain Importers, The product will supply to all over the world, such as: Hungary , Kazakhstan , Kenya , Based on products and solutions with high quality, competitive price, and our full range service, we have accumulated experienced strength and experience, and we've built up a very good reputation in the field. Along with the continuous development, we commit ourselves not only to the Chinese domestic business but also the international market. May you moved by our high quality items and passionate service. Let's open a new chapter of mutual benefit and double win.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
For More Info or to Buy Now: http://www.hsn.com/products/seo/7407786?rdr=1&sourceid=youtube&cm_mmc=Social-_-Youtube-_-ProductVideo-_-337110
Curtis Stone Countertop Lid Rest
Are you still fumbling around your kitchen in a panic, looking for a spot to set your messy pan lids? Give it a rest with a little ingenuity from Curtis Stone….
Prices shown on the previously recorded video may not represent the current price. View hsn.com to view the current selling price. HSN Item #337110
In China, we have many partners, this company is the most satisfying to us, reliable quality and good credit, it is worth appreciation.











