China Cheap price Melamine serving tray Wholesale to Egypt
China Cheap price Melamine serving tray Wholesale to Egypt Detail:
| Specification | |
| Item Name | 20inch Melamine Rectangle Tray with Handle |
| Item No. | TR078 |
| Shape | Rectangle |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 3pcs/box,6pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 50.5 cm |
| Width | 37.5 cm |
| Height | 4.9 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 6 |
| Shipping Weight (kg) | 7 |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
Affordable Types of Dinnerware Sets
Top Ten Power Toothbrushes
Our company since its inception, always regards product quality as enterprise life, continuously improve production technology, improve product quality and continuously strengthen enterprise total quality management, in strict accordance with the national standard ISO 9001:2000 for China Cheap price Melamine serving tray Wholesale to Egypt, The product will supply to all over the world, such as: United States , Qatar , Denver , Satisfaction and good credit to every customer is our priority. We focus on every detail of order processing for customers till they have received safe and sound solutions with good logistics service and economical cost. Depending on this, our solutions are sold very well in the countries in Africa, the Mid-East and Southeast Asia.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Buy John Boos Economy 72 x 30 Stainless Steel 18 Gauge Work Prep Table Worktables amp; Workstations – ✓ FREE DELIVERY possible on eligible purchases..
For more details please visit: http://po.st/mM1oyi Thank You!
Great John Boos Economy 72 x 30 Stainless Steel 18 Gauge Work Review
John Boos Economy 72 x 30 Stainless Steel 18 Gauge Work For Sale
John Boos Economy 72 x 30 Stainless Steel 18 Gauge Work Unboxing
Review John Boos Economy 72 x 30 Stainless Steel 18 Gauge Work Product
https://www.youtube.com/watch?v=7HfbCcqlFRU
Wedging clay for a large ceramic platter will eliminate air pockets that can destroy a piece in the kiln. Learn how to wedge clay with expert tips from a master …
The product classification is very detailed that can be very accurate to meet our demand, a professional wholesaler.











