China Cheap price melamine butter knife for Argentina Manufacturers
China Cheap price melamine butter knife for Argentina Manufacturers Detail:
| Specification | |
| Item Name | 6inch Melamine Butter Knife |
| Item No. | FW002 |
| Shape | Knife |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 24pcs/box,192pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 15 cm |
| Width | 2.6 cm |
| Height | 0.8 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 5.8 |
| Shipping Weight (kg) | 6.8 |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
Top Ten Power Toothbrushes
Benefits of Melamine Dinnerware
We usually perform being a tangible workforce making sure that we will give you the most beneficial excellent plus the finest selling price for China Cheap price melamine butter knife for Argentina Manufacturers, The product will supply to all over the world, such as: Malaysia , Finland , Costa Rica , We can meet the various needs of customers at home and abroad. We welcome new and old customers to come to consult & negotiate with us. Your satisfaction is our motivation! Allow us to work together to write a brilliant new chapter!
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
I’ve just done a French Drinks tasting session for children and wanted to share the experience with parents and teachers keen to do the same for their children.
I bought my drinks from Carrefour in France, but here’s how you can get them from Amazon.
Monin Premium Green Mint Syrup 1 L Syrup Menthe http://amzn.to/2jYFpdx
Monin Premium Tarte Citron Syrup 700 ml http://amzn.to/2jYFtdk
Grenadine, or for any of them, for that matter, be sure not to get the alcoholic types as you can buy liqueur syrups for cocktails.
Grenadine Syrup 1 Litre http://amzn.to/2lmgT81
Optional Extras:
Paris Scene Serving Tray – Creative Tops Small Melamine Cafe Luxury Handled Serving Tray, Multi-Colour http://amzn.to/2jYW54p
“Brights” Pack of 2 Fridge Door Jugs & Lid in Plastic for Juice, Milk, Water & Drinks 1.8l Capacity http://amzn.to/2kiDDop
Embellish Crystal Clear Hard Plastic Double measure / 60ml-2 oz
Clear Shot Glass (100 Pcs) http://amzn.to/2ko5aY3
www.morganlanguages.co.uk
MLSNatasha French teacher
CALL 0808130-8899 089235-42268 093199-33241 Low Price Machinery For Sale Thermocol Dona-Plate Machine, Disposable Glass Machines, Paper …
The accounts manager made a detailed introduction about the product, so that we have a comprehensive understanding of the product, and ultimately we decided to cooperate.











