Best quality and factory melamine waste bin Supply to Spain
Best quality and factory melamine waste bin Supply to Spain Detail:
| Specification | |
| Item Name | Fashion Melamine Waste Bin |
| Item No. | CP104 |
| Shape | Triangle |
| Body Color | Black |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 3pcs/box,12pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 20 cm |
| Width | 20 cm |
| Height | 27 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8.1 |
| Shipping Weight (kg) | 9.6 |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
Top Ten Power Toothbrushes
We've one of the most innovative manufacturing devices, experienced and qualified engineers and workers, recognized good quality handle systems and also a friendly experienced income team pre/after-sales support for Best quality and factory melamine waste bin Supply to Spain, The product will supply to all over the world, such as: Portland , Chile , Niger , Our mission is to deliver consistently superior value to our customers and their clients. This commitment permeates everything we do, driving us to continuously develop and improve our products and the processes to fulfill your needs.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
This is Julia from UV flatbed printer factory.
we have been specialized in UV flatebd printer manufacture and innovation for over 14 years .
so we can provide you with the first class service abd best quality
the printer has wide usage ,can not only print on PVC , the wood ,acrylic , also include ceramic ,glass ,bamboo , timber ,MDF, metal , leather ,phone case , plastic…..any flat materials .
water proof, scratch proof, which is superior to traditional screen printing.
For more information,welcome to contact me mail address :julia.xu01@outlook.com
Mobile/whatsapp/wechat:+86 18576686737
Skype:julialongrun
The factory technical staff gave us a lot of good advice in the cooperation process, this is very good, we are very grateful.











