Best quality and factory melamine meal tray to Poland Factories
Best quality and factory melamine meal tray to Poland Factories Detail:
| Specification | |
| Item Name | 11.5inch Melamine Meal Tray |
| Item No. | TR079 |
| Shape | Rectangle |
| Body Color | Red |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 3pcs/box,12pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 29 cm |
| Width | 22 cm |
| Height | 3.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 7.8 |
| Shipping Weight (kg) | 8.8 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Affordable Types of Dinnerware Sets
Benefits of Melamine Dinnerware
Persisting in "High top quality, Prompt Delivery, Aggressive Price", now we have established long-term cooperation with customers from the two overseas and domestically and get new and aged clients' large comments for Best quality and factory melamine meal tray to Poland Factories, The product will supply to all over the world, such as: Rio de Janeiro , Kazakhstan , United Kingdom , When It produced, it making use of the world's major method for reliable operation, a low failure price, it appropriate for Jeddah shoppers choice. Our enterprise. s situated inside the national civilized cities, the website traffic is very hassle-free, unique geographical and financial circumstances. We pursue a "people-oriented, meticulous manufacturing, brainstorm, make brilliant" company philosophy. Strict good quality management, fantastic service, affordable cost in Jeddah is our stand around the premise of competitors. If needed, welcome to make contact with us by our web page or phone consultation, we will be delighted to serve you.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Website:http://www.werprinter.com/
Set up in 2009, WER has become one of the most reliable manufacturers of digital products in China. At present, WER concentrates to develop, manufacture and market digital printing facilities and environmental protection solvent ink. WER headquarters (Branch: Shanghai WER-China Digital Technology Equipment Co.,Limited), with 3000m2 plots and over RMB10 million invest, is located in China old industry base. WER products have been exported to more than 50 countries and regions all over the world since found.
Crowdz is a global commerce platform with a local perspective. We believe in supporting the growth of local communities through commerce.
Our purpose is to create a community around commerce by building relationships not only between mobile buyers and local businesses but also from peer-to-peer.
Through Crowdz’s mobile commerce application, we are able to provide the best value on local products and services by leveraging the power of crowd buying.
The platform works by pooling together the community and developing micro economies of scale. [The more people purchase the same products as you, the more money is credited back to you. It’s that simple.]
Crowdz is the only mobile commerce platform that empowers both local residents and local businesses.
We do this through:
- Local Leaderz: A program that empowers local residents by giving them a percentage of sales from every small-medium local business that they bring to the Crowdz Marketplace.
- Crowd Buying: Opertates on the concept of economies of scale. The more people purchase a given product or service the more money you get back in your pocket.
- Rewardz: The money you get back from the power of crowd buying can be used either to donate to local charities of your choice or into future purchases – just like credit credit reward points
Some testimonies from users:
“New application that allows individuals to buy through other individuals to benefit and get a better deal”
“It is a win-win situation, we increase revenue to sellers and decrease cost of sales to buyers”
The real benefits, however, are the intangible ones we all love, like a truly personal shopping experience and the satisfaction of giving back to your community. Now imagine, all of this goodness right in the palm of your hand…that’s where Crowdz comes in.
Crowdz is a mobile commerce app that allows you to shop from local sellers in communities around the world, all from the convenience of your mobile phone.
It's really lucky to find such a professional and responsible manufacturer, the product quality is good and delivery is timely, very nice.











