Best Price on 6.75inch melamine coaster placemat to New Zealand Manufacturer
Best Price on 6.75inch melamine coaster placemat to New Zealand Manufacturer Detail:
| Specification | |
| Item Name | 6.75inch Melamine Coasters Placemat |
| Item No. | PT214 |
| Shape | Round |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,96pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 17 cm |
| Width | 17 cm |
| Height | 0.6 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 9.9 |
| Shipping Weight (kg) | 11 |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
Top Ten Power Toothbrushes
Benefits of Melamine Dinnerware
Bear "Customer first, High quality first" in mind, we perform closely with our consumers and provide them with efficient and experienced services for Best Price on 6.75inch melamine coaster placemat to New Zealand Manufacturer, The product will supply to all over the world, such as: Namibia , Bangalore , Sierra Leone , We've a skilled sales team, they have mastered the best technology and manufacturing processes, have years of experience in foreign trade sales, with customers able to communicate seamlessly and accurately understand the real needs of customers, providing customers with personalized service and unique merchandise.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Welcome to The National, the flagship nightly newscast of CBC News
»»» Subscribe to The National to watch more videos here: https://www.youtube.com/user/CBCTheNational?sub_confirmation=1
Voice Your Opinion & Connect With Us Online:
The National Updates on Facebook: https://www.facebook.com/thenational
The National Updates on Twitter: https://twitter.com/CBCTheNational
The National Updates on Google+: https://plus.google.com/+CBCTheNational
»»» »»» »»» »»» »»»
The National is CBC Television’s flagship news program. Airing seven days a week, the show delivers news, feature documentaries and analysis from some of Canada’s leading journalists.
We feel easy to cooperate with this company, the supplier is very responsible, thanks.There will be more in-depth cooperation.











