8 Years Manufacturer melamine pizza plate for Albania Importers
8 Years Manufacturer melamine pizza plate for Albania Importers Detail:
| Specification | |
| Item Name | 9inch Melamine Pizza Plate |
| Item No. | PT180 |
| Shape | Triangle |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,96pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 22.3 cm |
| Width | 22.3 cm |
| Height | 1 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 10 |
| Shipping Weight (kg) | 11.3 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Affordable Types of Dinnerware Sets
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
Our primary goal is to offer our clients a serious and responsible business relationship, providing personalized attention to all of them for 8 Years Manufacturer melamine pizza plate for Albania Importers, The product will supply to all over the world, such as: Serbia , Serbia , Vietnam , As a way to use the resource on the expanding info in international trade, we welcome prospects from everywhere on the web and offline. In spite on the high quality objects we offer you, effective and satisfying consultation service is supplied by our qualified after-sale service group. Item lists and in depth parameters and any other info weil be sent to you timely for the inquiries. So you should make contact with us by sending us emails or call us when you've got any questions about our organization. ou could also get our address information from our site and come to our enterprise. We get a field survey of our merchandise. We're confident that we are going to share mutual accomplishment and create solid co-operation relations with our companions within this market place. We're seeking forward for your inquiries.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Our new design board turnover machine can rotary 360 degree, and when rotary it can reverse 180 degree at same time, so it can greatly save your space and save the movement of forklift, if any questions please feel free to contact me by whatsapp: +8615853855174 Email: liuchunliang12@163.com Wechat: pingtoby
LEARN MORE or PURCHASE: http://amzn.to/1SgNff1
http://www.Freebies4MeBeez.com – FREE SAMPLES & FREE STUFF
UNIQUE GUITAR PICKS – A Luxury Pack Comes With 12 Picks – 2 for each design with a Premium Bonus – Key Chain Leather Pick Holder. a complete set – feels like having a museum in the palm of your hands
AVOID LOSING PICKS With a Specially Designed Metal Click Clack Box Fits Into Your Pocket & Guitar Case – Push down the middle to open, Squeeze the sides to close.
LIMITED EDITION Features The 6 Most Famous Art Works covering World Top Artists from several genres that will definitely inspire your music.- Leonardo Da Vinci, Michelangelo, Rembrandt’s, Vermeer & Munch
Medium Gauge (0.71mm) Thickness Celluloid – High Quality Printing Provides Natural Feel and a Warm Sound. The image isnt going to come off due to use. Use For Electric,Clasic, Bass and Acoustic Guitars As Well As Ukulele.
90 Day Risk Free Purchase – Guaranteed 100% Satisfaction.
We have worked with many companies, but this time is the best,detailed explanation, timely delivery and quality qualified, nice!











