2017 wholesale price melamine butter knife for Hungary Importers
2017 wholesale price melamine butter knife for Hungary Importers Detail:
| Specification | |
| Item Name | 6inch Melamine Butter Knife |
| Item No. | FW002 |
| Shape | Knife |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 24pcs/box,192pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 15 cm |
| Width | 2.6 cm |
| Height | 0.8 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 5.8 |
| Shipping Weight (kg) | 6.8 |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
Benefits of Melamine Dinnerware
We always stick to the principle "Quality First, Prestige Supreme". We are fully committed to providing our clients with competitively priced quality products, prompt delivery and professional service for 2017 wholesale price melamine butter knife for Hungary Importers, The product will supply to all over the world, such as: Myanmar , Azerbaijan , El Salvador , We also have the strong ability of integration to supply our best service, and plan to build the warehouse in the different countries around the world, that will be more conveniently to service our customers.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Peppa pig peek and surprise playhouse. Peppa Pig toys, peppa pig house, peppa pig family playset. Unboxing video of peppa pig toys. Peppa pig playhouse is colourful play house. Peppa pig playhouse has four rooms. Peppa pig playhouse includes one peppa pig and little brother george. Daddy pig and mummy pig are not included in it. Playset has 15 different items included in it.
We have also unboxing episode included in this of full peppa pig family.
This peppa pig playhouse playset is brought by eone family and manufactured by fisher price.
Plan a Dickensian feast, explore the Cotswold sanctuary of one of Britain’s most prolific collectors, treat yourself to some seriously saucy British-made lingerie, slip into the bawdy world of Music Hall and delight in a love of bold, bright kitchenalia…
Curiosities
Watch a starling roost, go animal tracking in the snow, make stained glass window biscuits and roast chestnuts; plan your alternative Christmas with our journal of thrifty projects and nostalgic ideas.
At home
Explore the Cotswold sanctuary of one of Britain’s most prolific collectors, style your festive table with foraged decorations and peek inside a mid-century home.
Christmas gifts
Hand-blended tea bags, treacle tin lanterns and infused olive oils: craft inventive presents for your loved ones using leftovers and remnants.
Pretty Nostalgic gift guide
Vintage
Indulge in the history of British puddings, slip into the bawdy world of Music Hall and delight in a love of bold, bright kitchenalia.
Pretty Nostalgic Kitchenalia
Three shepherdesses
Meet the ladies tending their flocks in the most remote, inhospitable but beautiful locations in Britain.
The love of it
Curl up with the winning tales from our storytelling competition, test your knowledge of quirky British idioms and join our Vintage Book Club.
Bazaar
Treat yourself to some seriously saucy British-made lingerie, investigate the independent boutiques of Southsea and trace the social history of patchwork from thrift through fashion to its current resurgence.
The larder
Have yourself a merry gluten-free Christmas, make like a 50s hostess and mix up cocktails inspired by the past and unearth the origins of festive food.
Buy your copy here!: http://prettynostalgic.co.uk/shop/pretty-nostalgic-magazine-series/pretty-nostalgic-issue-ten/
The supplier cooperation attitude is very good, encountered various problems, always willing to cooperate with us, to us as the real God.











