2017 wholesale price 8inch Melamine Fruit Plate Export to Belarus
2017 wholesale price 8inch Melamine Fruit Plate Export to Belarus Detail:
| Specification | |
| Item Name | 8inch Melamine Fruit Plate |
| Item No. | PT005 |
| Shape | Apple |
| Body Color | Yellow/Red |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 20.5 cm |
| Width | 19 cm |
| Height | 1.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 11.2 |
| Shipping Weight (kg) | 12.4 |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
Top Ten Power Toothbrushes
With our rich experience and considerate services, we have been recognized as a reliable supplier for many international buyers for 2017 wholesale price 8inch Melamine Fruit Plate Export to Belarus, The product will supply to all over the world, such as: Victoria , Rome , Switzerland , Look forward to the future, we'll focus more on the brand building and promotion . And in the process of our brand global strategic layout we welcome more and more partners join us, work together with us based on mutual benefit. Let's develop market by fully utilizing our in depth advantages and strive for building.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Learn how to make these adorable concrete planters with today’s DIY.
You Will Need:
• Quick Set Concrete (Available at any hardware store – you will need some supplies for this as well, please follow the instructions on your box)
• Paint
• Cardboard
• Duck Tape
• Knife
Want to download the geometric pattern I used? Click here: https://drive.google.com/file/d/0B-PJ__wJh8SlQkRQY3FLWlNMMU0/view?usp=sharing
Want to read my blog post? Click here: http://www.thediydiary.com/2015/02/do-it-yourself-concrete-planters.html
Thanks for watching!
xxKelsey
————————————-
Links:
Blog: www.theDIYdiary.com
Facebook: www.facebook.com/theDIYdiary
Twitter: www.twitter.com/kelseyinkol
Instagram: www.instagram.com/kelseyinkol
Pinterest: www.pinterest.com/kelseyinkol
Playlist – https://www.youtube.com/playlist?list=PLYPdwomiSITzJ1V1PwDhMYctCOWnN2l6h
In this episode of Good Life features Crystal glassware collection. Good Life is a lifestyle show on Rosebowl. The show, through it’s three sections discusses the latest fashion trends, home décor ideas and food.
Timely delivery, strict implementation of the contract provisions of the goods, encountered special circumstances, but also actively cooperate, a trustworthy company!









