2017 Super Lowest Price melamine two tone cups to Malawi Factory
2017 Super Lowest Price melamine two tone cups to Malawi Factory Detail:
| Specification | |
| Item Name | 380ml Melamine Two Tone Cups |
| Item No. | CP007 |
| Shape | Round |
| Body Color | Coloful |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 6pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 9 cm |
| Width | 9 cm |
| Height | 9.2 cm |
| Capacity | 380 ml |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 7 |
| Shipping Weight (kg) | 8.2 |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
Benefits of Melamine Dinnerware
Top Ten Power Toothbrushes
We pursue the administration tenet of "Quality is remarkable, Services is supreme, Status is first", and will sincerely create and share success with all customers for 2017 Super Lowest Price melamine two tone cups to Malawi Factory, The product will supply to all over the world, such as: Finland , Argentina , European , Customer satisfaction is our goal. We are looking forward to cooperating with you and providing our best services for you. We warmly welcome you to contact us and please feel free to contact us. Browse our online showroom to see what we can do for you. And then E-mail us your specifications or inquiries today.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Click Link For More Details BlissHome Nigella Lawson’s Living Kitchen Melamine Mixing Bowls Cream Set of 4 Best Review : http://amzn.to/1uTSzN6
Practical and attractive mixing bowls
Set of 4 different sized bowls
Dishwasher safe
Made of durable glossy melamine
Thank You For Watching A Video About BlissHome Nigella Lawson’s Living Kitchen Melamine Mixing Bowls Cream Set of 4 Best Review .
Jinan Xintian Technology Co., LTD. ( XT LASER ) Email: xintian104@xtlaser.com. Cell & whatsapp: +86 18766152065 Skype: saint512406 ; QQ: 1955804511; Wechat: binbin814422576; Website: www.xtlaser.com.
The company's products very well, we have purchased and cooperated many times, fair price and assured quality, in short, this is a trustworthy company!










