2017 New Style melamine pet scoop to Slovenia Factories
2017 New Style melamine pet scoop to Slovenia Factories Detail:
| Specification | |
| Item Name | 1 CUP Melamine Pet Scoop |
| Item No. | PE018 |
| Shape | Round |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 18.7 cm |
| Width | 8.5 cm |
| Height | 5.3 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 5.6 |
| Shipping Weight (kg) | 6.8 |
Product detail pictures:




Related Product Guide:
Affordable Types of Dinnerware Sets
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
With this motto in mind, we've come to be one of quite possibly the most technologically innovative, cost-efficient, and price-competitive manufacturers for 2017 New Style melamine pet scoop to Slovenia Factories, The product will supply to all over the world, such as: Swaziland , Netherlands , Maldives , We expect to provide products and services to more users in global aftermarket markets; we launched our global branding strategy by providing our excellent products all over the world by virtue of our well reputed partners letting global users keep pace with technology innovation and achievements with us.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Hey que Onda!!!
Bueno en este Video les Mostré a
Como Hacer una Antena Wifi Casera Paso a Paso
Este Video ya lo tengo en mi Canal
y a estado hay por varios Años.
pero Falta la 2da de ese Video, eso Significa
que el Video esta Incompleto ![]()
Pero Bueno aqui les tengo el Video,
Todo Grabado Nuevamente..
Como se los Comente, este Video estará en 2 Partes
Es importante ver los 2 Vídeos!!
Para decidir si llevar acabo esta antena.
Aqui te dejo la Segunda Parte.
Donde Aclararemos Alguna Preguntas.
–Mira la Segunda Parte–
Por Favor, Antes de Realizar alguna Pregunta
Mira Bien Ambos Videos
—Los Materiales Necesarios son los Siguientes—
#1- Un Adaptador Wifi Con Antena Externa Desmontable
#2- Dos conectores F para Cable Coaxial “Tipo Rosca”
#3- Cable Coaxial para Antena de Television 1 a 4 M
#4- Un Adaptador F Hembra para Cable Coaxial
#5- Un Metro de Cable de Cobre “Puede ser Menos del Metro”
#6- Una Tapadera de Aluminio o un Cuadro de Lamina Galvanizada
#7- Lija Para Fierro, Silicon Liquido, Alicate “FEO”, una Regla.
Varias Hojas de Papel, un Exacto, & Tiempo Libre :3
Estos Son los Materiales, son muy Fáciles de Conseguir.
Si te Preguntas Donde venden estos Adaptadores Wifi
Puedes Comprarlos en MercadoLibe, no superan los $400MX
Como Hackear una Redes WPA2-PSK Facil–
Como Hackear una Red WEP con Beini–
Te Espero en la Segunda Parte.
Muchas Gracias por Ver este Video
cualquier Pregunta que tengas sobre este Video
Mándame un Msj Personal, y te Ayudare lo Antes Posible..
Enviame un Mensaje Personal “Click Abajo”
http://goo.gl/xpY4vs —- Contactarme*
Visita Mis Canales Para ver Mas Video
http://www.youtube.com/user/POKOXEMO
http://www.youtube.com/user/POKOXEMOTUTOZ
Visita Mi Blog Para Descargar Temas,Programas Etc
http://pokoxemo.blogspot.com
Facebook!!
No tengo, y Nunca tendré
©Copyright.mx
Este Video Esta Protegido por BMV Network
Si este Video es Sacado de Este canal
Podrá ser Reclamado e Incluso Cerrar el Canal del Infractor
No se Avisara Cuando sera Eliminado el Video,
solo se Ejecutara la Acción.. Sobre Aviso no hay Engaño..
In this experimental tutorial screenprinting video you’ll learn all about how flexible and dynamic the screen printing process is. In this fun demonstration we will use nothing more than a screen, a squeegee and some ink to print cylindrical objects like cups, bottles, mugs, tins, and more. This is a very cool example of how universal the screenprinting process is. With the correct ink and curing methods almost anything can be screen printed. Follow along as Jonathan discusses this process and even shares his thoughts on where screenprinting is headed and how direct to garment DTG will affect us. Is screen printing dead? Will there be a market for manually screen printed products locally in the future? Hear what we have to say in this educational video suitable for anyone interested in how screen printing works. Check out our cool skull and bones bottles we temporarily made to show you this cool method. It’s always guaranteed to be a good time when you learn how to screen print with Catspit Productions online.
Catspit tee shirts: http://catspitscreenprintsupply.com/catspit-tee-shirts/
Screen Printing Supplies and Equipment Sales
http://catspitscreenprintsupply.com/
Please Subscribe!
http://www.youtube.com/user/CatspitProductions
Video Uploads:
http://www.youtube.com/user/CatspitProductions/videos?view=0
Video Playlists:
http://www.youtube.com/user/CatspitProductions/videos?flow=grid&view=1
Screen Printing Tutorial Website:
http://www.catspitproductionsllc.com
serigrafía impresión Serigrafía transferencias de calor Siebdruck Siebdruck Wärmeübergänge l’impression en sérigraphie Sérigraphie transferts de chaleur шелкография переводов шелкография тепла sutra layar cetak 丝网印刷传热
Intro & outro videos and music owned by Catspit Productions. All Rights Reserved. Copyright 2014.
All artwork owned by Catspit Productions, LLC. All Rights Reserved. Copyright 2014. TM
Timely delivery, strict implementation of the contract provisions of the goods, encountered special circumstances, but also actively cooperate, a trustworthy company!











