2017 New Style melamine kids mug Supply to Norway
2017 New Style melamine kids mug Supply to Norway Detail:
| Specification | |
| Item Name | 150ml Melamine Kids Mug |
| Item No. | CP011 |
| Shape | Round with handle |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 100pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 7.8 cm |
| Width | 10.2 cm |
| Height | 6.5 cm |
| Capacity | 150 ml |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 6 |
| Shipping Weight (kg) | 7.2 |
Product detail pictures:




Related Product Guide:
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
Our commission should be to provide our customers and consumers with ideal top quality and aggressive portable digital products for 2017 New Style melamine kids mug Supply to Norway, The product will supply to all over the world, such as: Maldives , Amsterdam , Argentina , We set a strict quality control system. We have return and exchange policy, and you can exchange within 7 days after receive the wigs if it is in new station and we service repairing free for our products. Please feel free to contact us for further information and we will offer you competitive price list then.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
ซุปเปอร์แวร์ ซุปเปอร์ ซันเดย์ 14/02/2016 Happy Valentine Day ที่สาขาชลบุรี กับบรรยากาศ หวานแหวว เข้ากับเทศกาล ทั้งสินค้า สาขาตกแต่งหัวใจ และ สินค้า ที่เข้ากับเทศกาลแห่งความรัก ของขวัญซุปเปอร์แวร์ มีเยอะมากๆ
*รับสมัครสมาชิกทั่วประเทศ รับสินค้าปลายทางได้ที่ 7-11 ทุกสาขาสะดวก
เพิ่มเติม ติดต่อ กุ้ง ศรีไทยซุปเปอร์แวร์ ผจก.หน่วยอาวุโส
083-1116652 โทรและ ไอดี
Perfect services, quality products and competitive prices, we have work many times, every time is delighted, wish continue to maintain!











