2017 Latest Design melamine shot glasses to Kuwait Manufacturers
2017 Latest Design melamine shot glasses to Kuwait Manufacturers Detail:
| Specification | |
| Item Name | 2oz Melamine Solo Shot Glasses |
| Item No. | CP009 |
| Shape | Round |
| Body Color | Coloful |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 20pcs/box,160pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 4.8 cm |
| Width | 4.8 cm |
| Height | 5.6 cm |
| Capacity | 150 ml |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 6 |
| Shipping Weight (kg) | 7.3 |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
Benefits of Melamine Dinnerware
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
We have now sophisticated machines. Our solutions are exported to the USA, the UK and so on, enjoying a great reputation amid consumers for 2017 Latest Design melamine shot glasses to Kuwait Manufacturers, The product will supply to all over the world, such as: Burundi , Madrid , Cyprus , Our factory is equipped with complete facility in 10000 square meters, which makes us be able to satisfy the producing and sales for most auto part products. Our advantage is full category, high quality and competitive price! Based on that, our products win a high admiration both at home and abroad.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
For more details, click here: http://sekut.top/bestseller/-cas-ed-60-digital-bench-counter-scale-0~30-x-0-01-lbs30~60-x-B0038OFG0O.html
In this video I show you the Online Shopping for Kitchen Utensils amp; Gadgets from a great selection at everyday low prices. Free 2-day Shipping with Prime.. Thank You!
CAS ED-60 Digital Bench Counter Scale, 0~30 x 0 01 lbs/30~60 x…
https://www.youtube.com/watch?v=s1zKAH-vlIA
Rachael Ray Dinnerware Rise Collection 16-Piece Set Orange
http://www.amazon.com/gp/product/B00F0LILQY?tag=lukestoystore-20
The company can keep up with the changes in this industry market, product updates fast and the price is cheap, this is our second cooperation, it's good.











