2017 China New Design melamine round ashtray for Maldives Importers
2017 China New Design melamine round ashtray for Maldives Importers Detail:
| Specification | |
| Item Name | 4inch Round Melamine Two Tone Ashtray |
| Item No. | AT008 |
| Shape | Round |
| Body Color | Red |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 10 cm |
| Width | 10 cm |
| Height | 4.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 5.8 |
| Shipping Weight (kg) | 6.8 |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
Benefits of Melamine Dinnerware
As for aggressive price ranges, we believe that you will be searching far and wide for anything that can beat us. We can easily state with absolute certainty that for such high-quality at such price ranges we're the lowest around for 2017 China New Design melamine round ashtray for Maldives Importers, The product will supply to all over the world, such as: Mecca , Malaysia , Dominica , To have much more enterprise. ompanions, we've got updated the item list and seek for optimistic co-operation. Our web-site shows the latest and complete information and facts about our goods list and company. For further acknowledge, our consultant service group in Bulgaria will reply to all of the inquiries and complications immediately. They're going to make their finest effort to meet buyers need. Also we support the delivery of absolutely free samples. Business visits to our business in Bulgaria and factory are generally welcome for a win-win negotiation. Hope to expertise a happy company co-operation perform with you.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
This beer mug from Core Glassware is designed to meet the needs of your high traffic restaurant or bar and meet the needs of your budget.
View this product: http://www.webstaurantstore.com/core-16-oz-beer-mug-12-case/553625.html
Featuring a sturdy handle and a thick base, this mug is durable and practical. Its classic shape adds style to any bar service.
In general, we are satisfied with all aspects, cheap, high-quality, fast delivery and good procuct style, we will have follow-up cooperation!











