18 Years Factory offer melamine round ashtray to Johannesburg Manufacturer
18 Years Factory offer melamine round ashtray to Johannesburg Manufacturer Detail:
| Specification | |
| Item Name | 4inch Round Melamine Two Tone Ashtray |
| Item No. | AT008 |
| Shape | Round |
| Body Color | Red |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 10 cm |
| Width | 10 cm |
| Height | 4.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 5.8 |
| Shipping Weight (kg) | 6.8 |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
We have now numerous great personnel members good at advertising, QC, and working with kinds of troublesome dilemma from the creation course of action for 18 Years Factory offer melamine round ashtray to Johannesburg Manufacturer, The product will supply to all over the world, such as: Honduras , Seattle , belarus , With many years good service and development, we have a qualified international trade sales team. Our goods have exported to North America, Europe, Japan, Korea, Australia, New Zealand, Russia and other countries. Looking forward to build up a good and long term cooperation with you in coming future!
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
説明
Shop Zaklady at the Bakeware store. Free Shipping on eligible items. Everyday low prices save up to 50 …
For more details please visit: http://po.st/6JrkzI Thank You!
Great Polish Pottery Stars 16 Piece Dinner Set Dinnerware Sets Kitchen Review
Polish Pottery Stars 16 Piece Dinner Set Dinnerware Sets Kitchen For Sale
Polish Pottery Stars 16 Piece Dinner Set Dinnerware Sets Kitchen Unboxing
Review Polish Pottery Stars 16 Piece Dinner Set Dinnerware Sets Kitchen Product
https://www.youtube.com/watch?v=LWkYE0CK0rw
The company can keep up with the changes in this industry market, product updates fast and the price is cheap, this is our second cooperation, it's good.










