18 Years Factory offer 8inch Melamine Fruit Plate to Hamburg Importers
18 Years Factory offer 8inch Melamine Fruit Plate to Hamburg Importers Detail:
| Specification | |
| Item Name | 8inch Melamine Fruit Plate |
| Item No. | PT005 |
| Shape | Apple |
| Body Color | Yellow/Red |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 20.5 cm |
| Width | 19 cm |
| Height | 1.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 11.2 |
| Shipping Weight (kg) | 12.4 |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
Affordable Types of Dinnerware Sets
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
That has a positive and progressive attitude to customer's interest, our organization consistently improves our products quality to satisfy the demands of shoppers and further focuses on safety, reliability, environmental specifications, and innovation of 18 Years Factory offer 8inch Melamine Fruit Plate to Hamburg Importers, The product will supply to all over the world, such as: luzern , Ecuador , Amsterdam , With a wide range, good quality, reasonable prices and stylish designs, our products are extensively used in beauty and other industries. Our products are widely recognized and trusted by users and can meet continuously changing economic and social needs.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Drain pasta, veggies, fruits and more using this collapsible silicone and stainless steel strainer that spans the width of the sink. Quick straining is made easy with plenty of holes in the bottom and storage is amazingly simple by collapsing the strainer flat. Holds up to 4 cups.
http://www.lemonpoppyinc.com/product/silicone-collapsible-strainer-stainless-steel-yellow/
Peppa pig peek and surprise playhouse. Peppa Pig toys, peppa pig house, peppa pig family playset. Unboxing video of peppa pig toys. Peppa pig playhouse is colourful play house. Peppa pig playhouse has four rooms. Peppa pig playhouse includes one peppa pig and little brother george. Daddy pig and mummy pig are not included in it. Playset has 15 different items included in it.
We have also unboxing episode included in this of full peppa pig family.
This peppa pig playhouse playset is brought by eone family and manufactured by fisher price.
The quality of the products is very good, especially in the details, can be seen that the company work actively to satisfy customer's interest, a nice supplier.










