14 Years Manufacturer melamine square ashtray to Cyprus Manufacturers
14 Years Manufacturer melamine square ashtray to Cyprus Manufacturers Detail:
| Specification | |
| Item Name | 5inch Round Melamine Two Tone Ashtray |
| Item No. | AT071 |
| Shape | Round |
| Body Color | Blue |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 4pcs/box,24pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 18 cm |
| Width | 15.2 cm |
| Height | 3.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8.2 |
| Shipping Weight (kg) | 9.5 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
Benefits of Melamine Dinnerware
We depend on sturdy technical force and continually create sophisticated technologies to meet the demand of 14 Years Manufacturer melamine square ashtray to Cyprus Manufacturers, The product will supply to all over the world, such as: Malta , Vancouver , Kenya , We are proud to supply our products to every auto fan all around the world with our flexible, fast efficient services and strictest quality control standard which has always approved and praised by customers.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
SKU CODE: WD450HA29FMCINDFUR-24360
Perfect for serving delicious salad, this salad bowl looks wonderfully attractive with trendy design. It features a crystal clear glass bowl placed elegantly on innovatively designed wooden base. Two wooden serving spoon and fork are helpful to serve.
Salient Features
* Made in Thailand from the finest natural wood
* Highest quality assured – fine finishing and superior durability
* Introducing for the first time in India exclusively on FabFurnish
You can buy this product here: http://www.fabfurnish.com/KingSelect-Salad-Bowl-With-Servers-21270.html
The factory technical staff gave us a lot of good advice in the cooperation process, this is very good, we are very grateful.











